Sekční garážová vrata DoorHan jsou především známé svými vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Sekční vrata se skládají ze sendvičových panelů, které jsou vyráběny na automatické lince. Panel sekčních vrat se skládá ze dvou vrstev ocelových plechů s výplní z polyuretanové pěny. Pozinkované ocelové plechy mohou bý lakované nebo laminované PVC fólií imitující dřevo. Tato fólie je speciálně vyrobena pro garážová vrata a nepodléhá teplotním vlivům ani UV záření.

Vzhled garážových vrat

Design garážových vrat tvoří také povrch. A protože i ten může být v dnešní době různý, tak je také předmětem volby, kdy existují k výběru možnosti v podobě hladkého povrchu, imitace dřeva nebo povrchu stucco. K tomu se ještě vyrábí různé typy panelů, kterých je taktéž velké množství.

Volba vzhledu spočívá především v určení barvy, kterou garážová vrata budou mít. V tomto směru nabízíme osm standardních barev ze vzorníku RAL, dále šest základních barev imitujících dřevo a kdyby nastal případ, že se Vám nebude žádná z uvedených líbit, je možné vytvořit vrata v jakékoli barvě ze vzorníku RAL.

Varianty

Jejich kombinace s různými typy sendvičových panelů a jejich designů umožňuje vyrobit více než 250 variant sekčních vrat. Garážová vrata mohou mít nejenom standardní barvu, ale je možné si vybrat libovolnou barvu ze vzorníku RAL. Různorodost volitelného příslušenství a vybavení pro sekční vrata umožňuje si vybrat nejen nejvhodnější variantu, ale i ojedinělý produkt, vyrobený speciálně pro Vás.

Garážová sekční vrata a jejich hlavní vlastnosti:

 • Spolehlivost
 • Dlouhá životnost
 • Hospodárnost
 • Funkčnost
 • Osobitost

Firma Petr Pahorecký montuje tři typy garážových sekčních vrat – vrata série RSD01 jsou vyrobena ze sendvičových panelů, vrata série RSD02, které mají navíc panoramatické částí, vchodová dvířka, či různé designové doplňky .

Garážová vrata série RSD01 jsou konstruovány pro instalaci v otvorech o šířce do 3000 mm a výšce do 2700 mm. V tomto případě jsou na rozměry garáže kladeny minimální požadavky (minimální povolena výška nadpraží – 100 mm, vzdálenosti okraje otvoru ode zdi – 120 mm). Vrata série RSD01 se vyrábějí s nízkým typem zdvihu. Panely pro tato vrata mohou být vyrobeny v různém barevném provedení a různé povrchové úpravě.

Vyrovnání křídla vrat se provádí pomocí speciálního mechanismu vyrovnávání, umístěného svisle podél naváděcích lišt nalevo a napravo od otvoru. Tento mechanismus se skládá z pružinového mechanismu (napínání a stahování pružiny), nastaveného minimálně na 10000 cyklů otevření a zavření vrat. Použití takového mechanismu vyrovnávání výrazně odlišuje vrata série RSD01 od klasických sekčních vrat s pružinovým mechanismem. Po obvodu vrat série RSD01 je mrazuvzdorné PVC těsnění, překonávající svými vlastnostmi obdobné produkty. Bezpečnost používání vrat je zajištěna pomocí speciálních systémů – „pružina v pružině“ a dvojitého lana.

Technické charakteristiky

Množství cyklů otevření/zavření 10000
Uvedená výše teplotního odporu 1,13 m² C°/W
Zvuková izolace 24 dB
Větrné zatížení stupeň 5 (200 km/h)
Nepropustnost vzduchu stupeň 2 (tlak vzduchu 50 Pa)
Nepropustnost vody stupeň 1 (tlak vody 30 Pa)
Síla zdvihu do 22,5 kg
Stupeň hořlavosti G2 dle GOST 30244-94
Stupeň hořlavosti В2 dle ГОСТ 30402-96
Váha křídla vrat 11,2 kg/m²
Min. šířka ostění 100 mm
Min. výška nadpraží 120 mm

Panel s ochranou proti skřípnutí prstů.

Bez tepelného mostu.

Systém tažných pružin.

Garážová sekční vrata série RSD02 jsou konstruovány pro instalaci v otvorech jak malých, tak i velkých rozměrů (šířka od 2000 do 5000 mm, výška od 2000 do 3000 mm). Tato vrata se vyrábějí pro deset typů zdvihu, v závislosti na podmínkách montáže. Široký výběr typů zdvihu vrat umožňuje jejich montáž v garážích s různým půdorysem vnitřního prostoru. a to díky tomu, že systém vyrovnávání křídla vrat se montuje v prostoru nad dveřním rámem, nebo v případě, že tento prostor není dostatečně vysoký, montuje se na horizontálních částech naváděcích lišt. Vrata série RSD02 se instalují v garážích s nadpražím o minimální výšce 150 mm (pro nízký zdvih je buben vzadu) a vzdáleností okraje otvoru ode zdi ne méně než 130 mm.

Co se designu vrat série RSD02 týká, je nabízen široký rozsah různých barev a povrchového provedení. Bezpečnost provozu vrat je zajištěna pomocí použití pojistných zařízení před přetržením pružiny, v nich nainstalovaných, a také pomocí dodatečných pojistných zařízení před přetržením lana.
Doporučení pro zaměření garáže můžete najít v části „Technické charakteristiky“.

Výhody vrat této série

 • Možnost výroby vrat velkých rozměrů
 • Deset typů zdvihu
 • Široký škála různého designového provedení
 • Výběr z různých dodatečných prvků
 • Možnost instalace dvířek do křídla vrat
 • Možnost zakoupení dodatečných zařízení pro zajištění a zabezpečení vrat

Technické charakteristiky

Množství cyklů otevření/zavření 25000
Uvedená výše teplotního odporu 1,13 m² C°/W
Zvuková izolace 24 dB
Větrné zatížení stupeň 5 (200 km/h)
Nepropustnost vzduchu stupeň 2 (tlak vzduchu 50 Pa)
Nepropustnost vody stupeň 1 (tlak vody 30 Pa)
Síla zdvihu do 22,5 kg
Stupeň hořlavosti G2 dle GOST 30244-94
Stupeň hořlavosti В2 dle ГОСТ 30402-96
Váha křídla vrat 11,2 kg/m²
Min. šířka ostění 120 mm
Min. výška nadpraží 150 mm

Okna

Do sekčních vrat se mohou zabudovat různé typy oken, které se zasklívají nárazuvzdorným sklem. Taková okna jsou pak velice originálním desénovým doplňkem pro vrata s jakýmkoli typem křídla.

Madla

Všechna sekční vrata jsou vybavena speciálními madly, která umožňují ruční otevírání vrat. Tato půvabná dekorativní madla dokreslují celkový design vrat. Ergonomický tvar držadel ulehčuje proces otevírání vrat.

Zabudovaná dvířka

Zabudovaná dvířka jsou funkčním řešením, které zabezpečuje dodatečný vstup do místnosti při zavřených vratech. Díky zdokonalené konstrukci a speciálně vypracovanému systému hliníkových profilů, jsou dvířka velice spolehlivá. Pro zachování vzduchotěsnosti a ochranu tepelné izolace vrat je po obvodu branky použité dvojité těsnění.

Doplňující zámek

Doplňující zámek je jeden z nejspolehlivějších způsobů zajištění vrat v zavřené poloze. Zámek je pak značnou překážkou při nepovoleném otevření vrat.

Elektropohon Shaft

Průmyslové elektropohony DoorHan řady Shaft jsou určeny pro automatizaci průmyslových sekčních vrat. Shaft je boční pohon s převodovkou v ,,olejové lázni“. Takováto koncepce umožňuje intenzivněji využívat pohon při jeho minimálním opotřebení. Pohon se skládá z elektrického motoru, mechanické převodovky a má zabudovanou řídící jednotku.

Čtyřkanálový dálkový ovladač

Čtyřkanálový dálkový ovladač DoorHan slouží pro ovládání pohonů DoorHan nebo jakéhokoli jiného zařízení, komunikujícího s rádio přijímačem DoorHan. Pomocí jednoho ovladače lze ovladat až čtyři různá zařízení.

Fotobunky

Čtyřkanálový dálkový ovladač DoorHan slouží pro ovládání pohonů DoorHan nebo jakéhokoli jiného zařízení, komunikujícího s rádio přijímačem DoorHan. Pomocí jednoho ovladače lze ovladat až čtyři různá zařízení.

Dveřní křídlo

Struktura panelů

Typy panelů

 Hladký panel
 Panel z drážkami
 Panel s centrální drážkou
Panel „Vlna“
 Panel „Vlna“ s centrální drážkou

Barvy

Standartní barvy

Barvy imitující dřevo

Pro bližší informace a informace o cenách nás prosím kontaktujte.

Kontaktujte nás