Průmyslová sekční vrata DoorHan se instalují do průmyslových objektů – výrobních, skladových, tržních a kancelářských budov s vysokou intenzitou pohybu automobilů. Skládají se ze tří hlavních prvků: křídla, systému naváděcích lišt a pružinového mechanismu. Křídlo vrat může být vyrobené ze sendvičových panelů (série ISD01), panoramatických panelů (série ISD02) nebo kombinací obou typů. Vrata mohou být vyrobena s 11 typy zdvihu a jejich typ se vybírá podle konstrukce nadpraží, stropu a dalších architektonických prvků místnosti. Do všech typů průmyslových sekčních vrat DoorHan mohou být dle přání zákazníka zabudována okna nebo dvířka.

Průmyslová sekční vrata DoorHan mají dlouhou životnost a vydrží velké zatížení, neboť jsou konstruována pro vysokou intenzitu použití a dlouhodobý bezporuchový provoz. To je zajištěné pomocí použití kvalitních komponentů, a také zesíleného pružinového mechanismu, při jejich konstrukci. Kapacita pružinového mechanismu převyšuje 100 tisíc cyklů zavření/otevření vrat.

Hlavní výhody

 • určena pro intenzivní používání
 • speciální zařízení pro zabezpečení vrat
 • vybavena jedinečným systémem upevnění pružinového mechanismu Quick Fix
 • zvýšená odolnost konstrukce
 • možnost plné automatizace vrat
 • vysoká tepelná izolace otvoru
 • vysoká energetická efektivita

Firma Petr Pahorecký montuje dva typy průmyslových sekčních vrat – vrata série ISD01 jsou vyrobena ze sendvičových panelů a vrata série ISD02, které mají navíc panoramatické částí.

Průmyslova sekční vrata série ISD01 jsou speciálně navržena pro použití v průmyslových objektech, díky čemu jsou přizpůsobena větší zátěži. Vrata jsou vyrobena ze sendvičových panelů, které se skládají ze dvou pozinkovaných ocelových plechů, vyplněných polyuretanovou pěnou. Pro to, aby vrata vydržela i tu nejvyšší zátěž, se do panelů instalují speciální posilovací pásky. Pro zajištění přirozeného světla a výhledu z garáže, se vrata vyrábí z kombinovaných panelů (sendvičových a panoramatických). Průmyslova sekční vrata série ISD01 mají vysokou životnost a spolehlivost, a také jsou odolná vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Dvě ocelová lana vrat mají sedminásobně zesílenou pevnost a pružinový mechanismus průmyslových vrat je konstruován tak, aby vydržel až 100 tisíc cyklů otevření a zavření vrat. Mechanismus používaný pro vyrovnávání křídla vrat, se může instalovat za pomoci systému Quick Fix, což je jedinečný výsledek práce firmy DoorHan – tento systém umožňuje maximálně urychlit dobu potřebnou k instalaci vrat (až čtyřnásobně ve srovnání s dobou potřebnou na instalaci podobných produktů, nabízených na trhu).

Speciální konstrukce sendvičových panelů a použití těsnění po obvodu křídla zajišťují zvukovou a tepelnou izolaci vrat, díky čemu se v místnosti udržuje požadované mikroklima. Na spodní hranu vrat se ještě instaluje izolační dolní profil za použití technologie T-bridge, který úplně zabraňuje proníkání studeného vzduchu do místnosti.

Průmyslova sekční vrata DoorHan jsou velice bezpečná, nezávisle na intenzitě jejich použití. Je toho dosaženo díky použití speciálních bezpečnostních prvků k ochraně před přetržením lan a pružin. Mechanismus sloužící k ochraně před přetržením lana, jež je vybaven ochranným krytem, se instaluje v podobě spodního držáku na křídlo vrat. V případě poškození lana zastaví tento mechanismus křídlo vrat. Takovýto víceúrovňový systém bezpečnosti spolu s mechanismem ochrany před přetržením pružiny úplně zabrání pádu křídla vrat.

Požadavky na otvor

 • Výška otvoru: od 2 m do 8 m
 • Šířka otvoru: od 2 m do 7 m, při výběru konstrukce s vertikálním zdvihem – do 8 m
 • Výška nadpraží – ne méně než 150 mm
 • Vzdálenost od okraje otvoru ke stěně – ne méně než 130 mm
 • Hloubka místnosti – výška křídla vrat plus 500 mm

Technické charakteristiky

Množství cyklů otevření/zavření 25000
Koeficient tepelné propustnosti 0,38 W/m²·°С
Zvuková izolace 24 dB
Větrné zatížení stupeň 5 (200 km/h)
Nepropustnost vody stupeň 1 (tlak vody 30 Pa)
Síla zdvihu do do 40 kg
Stupeň hořlavosti G2 dle GOST 30244-94
Stupeň hořlavosti В2 dle ГОСТ 30402-96
Váha křídla vrat 17 kg/m²

Panoramatická sekční vrata DoorHan série ISD02 se instalují do prosklených budov, a také jiných prostorů, ve kterých je zapotřebí vidět dovnitř prostoru, například v autosalónech, servisech a myčkách. Vrata série ISD02 se vyrábí z panoramatických panelů, které se skládají z hliníkového rámu zaskleného buď polykarbonátem, nebo akrylovým sklem. Panoramatická vrata mohou být vyrobena z hliníkových profilů T-bridge a zasklená jsou odolným materiálem – polykarbonátem, odolným proti nárazu, nebo plexisklem. Tato vrata mají speciální povrch, který brání sražení par na skle. Profily mohou být libovolnou bravu z RAL vzorníku, což umožňuje sladit vrata s barevným řešením budovy.

Vrata mohou být také vyrobena ze skla, v případě potřeby zvýšit světelnou propustnost vrat. Pro zvýšení tepelně izolačních vlastností vrat nabízí společnost DoorHan panely, vyrobené z hliníkových profilů T-bridge, které jsou vybaveny tepelnou vložkou z polyamidu. Jejich použití chrání vrata před mrazem, a zajisté také ušetří náklady na vytápění místnosti. Úspora energie je také zajištěna díky použití těsnění, jak v konstrukci vrat, tak i po jejich obvodu.

Panoramatická sekční vrata série ISD02 mají stajné zajišťovací zařízení jako i vrata série ISD01 – jejich konstrukce je vybavena ochrannými zařízeními před přetržením lana a také pružinovým mechanismem Quick Fix. Díky tomu panoramatická sekční vrata DoorHan, nezávisle na typu jejich výplně, se nijak neliší ve svých funkčních vlastnostech od průmyslových vrat, vyrobených ze sendvičových panelů. Jsou vysoce odolná a jsou konstruovány pro intenzivní využívání. Jejich pružinový mechanismus, stejně jako u průmyslových sekčních vrat, vydrží až 100 tisíc otevření/zavření vrat.

Průmyslová sekční vrata mohou být vyrobena s různými typy výplně:

 • s celoplošnou výplní (prosklení bez přepážek)
 • s částečnou výplní (prosklení s přepážkami)
 • s kombinovanou výplní (z panoramatických panelů a sendvičových panelů)

Technické charakteristiky

Množství cyklů otevření/zavření 25000
Uvedená výše teplotního odporu 1,13 m² C°/W
Zvuková izolace 24 dB
Větrné zatížení stupeň 5 (200 km/h)
Nepropustnost vzduchu stupeň 2 (tlak vzduchu 50 Pa)
Nepropustnost vody stupeň 1 (tlak vody 30 Pa)
Síla zdvihu do 22,5 kg
Stupeň hořlavosti G2 dle GOST 30244-94
Stupeň hořlavosti В2 dle ГОСТ 30402-96
Váha křídla vrat 11,2 kg/m²

Okna

Do sekčních vrat se mohou zabudovat různé typy oken, které se zasklívají nárazuvzdorným sklem. Taková okna jsou pak velice originálním desénovým doplňkem pro vrata s jakýmkoli typem křídla.

Madla

Všechna sekční vrata jsou vybavena speciálními madly, která umožňují ruční otevírání vrat. Tato půvabná dekorativní madla dokreslují celkový design vrat. Ergonomický tvar držadel ulehčuje proces otevírání vrat.

Zabudovaná dvířka

Zabudovaná dvířka jsou funkčním řešením, které zabezpečuje dodatečný vstup do místnosti při zavřených vratech. Díky zdokonalené konstrukci a speciálně vypracovanému systému hliníkových profilů, jsou dvířka velice spolehlivá. Pro zachování vzduchotěsnosti a ochranu tepelné izolace vrat je po obvodu branky použité dvojité těsnění.

Doplňující zámek

Doplňující zámek je jeden z nejspolehlivějších způsobů zajištění vrat v zavřené poloze. Zámek je pak značnou překážkou při nepovoleném otevření vrat.

Elektropohon Shaft

Průmyslové elektropohony DoorHan řady Shaft jsou určeny pro automatizaci průmyslových sekčních vrat. Shaft je boční pohon s převodovkou v ,,olejové lázni“. Takováto koncepce umožňuje intenzivněji využívat pohon při jeho minimálním opotřebení. Pohon se skládá z elektrického motoru, mechanické převodovky a má zabudovanou řídící jednotku.

Čtyřkanálový dálkový ovladač

Čtyřkanálový dálkový ovladač DoorHan slouží pro ovládání pohonů DoorHan nebo jakéhokoli jiného zařízení, komunikujícího s rádio přijímačem DoorHan. Pomocí jednoho ovladače lze ovladat až čtyři různá zařízení.

Fotobunky

Čtyřkanálový dálkový ovladač DoorHan slouží pro ovládání pohonů DoorHan nebo jakéhokoli jiného zařízení, komunikujícího s rádio přijímačem DoorHan. Pomocí jednoho ovladače lze ovladat až čtyři různá zařízení.

Dveřní křídlo

Struktura panelů

Typy panelů

 Hladký panel
 Panel z drážkami
 Panel s centrální drážkou
Panel „Vlna“
 Panel „Vlna“ s centrální drážkou

Barvy

Standartní barvy

Barvy imitující dřevo

Pro bližší informace a informace o cenách nás prosím kontaktujte.

Kontaktujte nás